Koszty remontu T2?

Wszystko co nie jest związane z Garbusem ... tylko bez przesady :)

Moderator: Renifer

Metal
NEW
NEW
Posty: 11
Rejestracja: 03 paź 2008 14:10
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Koszty remontu T2?

Post autor: Metal » 01 sty 2021 22:32

Cześć wszystkim ,
wiele lat temu zarejestrowałem się bo od zawsze kocham garbusy , nie mogłem się nigdy dorobić żadnego ( z różnych względów) ale teraz po latach zaczynam dojrzewać do decyzji......ehhhhh ale do brzegu.
Mam opcję kupić Volkswagena T2 Westfalię z podnoszonym dachem do remontu oczywiście , ze względu na sumę zakupu chciałem się poradzić i zapytać jaki jest koszt remontu blacharsko lakierniczego(współprowadzę warsztat samochodowy wiec pewnie część mechaniki ogarnę w soboty i jak będę miał wolne podnośniki)ale blacha od zawsze to dla mnie czarna magia więc stąd pytanie?
czy w łódzkim jest ktoś kto się zajmuje t2?t3? od strony renowacji blach i lakieru?
Mam koło siebie blacharza ale klienci się skarżą i jak widzę ja on robi lakier to załamka(np. lakierowanie na powietrzu).......

Nadmienię jaszcze że w sezonie śmigam suwem z namiotem dachowym w każdy weekend na łono natury i pomyślałem że można też na co dzień mieć T2 czy T3 Westfalię i roić tak samo a one mają w sobie super klimat i robione jeszcze były przez ludzi a nie niewolników dla marketingu:)

Awatar użytkownika
wojciech
EXPERT
EXPERT
Posty: 2717
Rejestracja: 22 maja 2010 20:37
Lokalizacja: RNI

Re: Koszty remontu T2?

Post autor: wojciech » 24 lut 2021 09:34

Cześć. Za dobry warsztat zapłacisz krocie, sam prowadzisz to wiesz przykładowo ile kosztuje wymiana tarcz i klocków czy amortyzatorów u Ciebie a ile u mechanika z małej miejscowości. Czas też jest odwrotny. Najłatwiejszą opcją było by znalezienie dobrego fachowca prywatnie, profesjonalne firmy złoją z Ciebie kasę pewnie więcej niż ten cały bus... W okolicach Dębicy jest gość co fajnie robi busy ale to profesjonalny warsztat. Gdybyś potrzebował jakieś elementy to mam 2 sztuki skorupy, chętnie sprzedam albo wymienię za graty do garbusa. Ja na twoim miejscu kupiłbym zdrowe t3 za które zapłacisz koszt remontu ogórka. Klimat inny ale nadal oldschoolowy. Myślę że za jakieś 20tys zł znajdziesz coś fajnego jeszcze.
F**K NEW CARS - DRIVE OLD SCHOOL (o\ | /o)

ODPOWIEDZ