Planowany zakup Garba

Tablica ogloszeń ... kupić , sprzedam , zamienię , oddam za darmo ...

Moderator: Renifer

Kubaaa
NEW
NEW
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2015 12:02

Planowany zakup Garba

Post autor: Kubaaa » 21 paź 2015 12:29

:) Witam

Chciałbym w przyszłym sezonie nabyć Garbusa. Jestem w tym temacie zupełnie świeży, do tej pory siedziałem głównie w japończykach.
W związku z tym mam parę pytań na które odpowiedzi próbowałem wyszukać ale nie znalazłem nic takiego na forum.. Jeżeli jest już taki temat to proszę o pokierowanie gdzie, chętnie poczytam. Tymczasem:
1. Poza oczywistymi rzeczami przy zakupie każdego auta czy jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?
2. Przeglądając różne aukcje najbardziej rzucającą się w oczy różnicą dla laika jest wygląd deski rozdzielczej, nie umiem znaleźć zależności między rocznikami.
Najbardziej podobają mi się te zintegrowane z budą (blacha), kolejne to trochę zbliżone wyglądem ale już z platiku przyczepionego do budy. Natomiast w ogóle nie podobają mi się deski plastikowe z daszkiem nad wskaźnikiem prędkości itp. Jak to rozróżnić? jakie roczniki? jakiej wersji szukać?
3. Nie zależy mi na mocy w Garbusku, od tego mam inne auto, ma być jako auto weekendowe dlatego skłaniam się ku silnikowi 1200, 1300. Czy któryś konkretnie polecacie?
4. Nie szukam modelu kolekcjonerskiego za wielkie pieniądze. Zawsze mi się to auto podobało i chcę takim jeździć po prostu stąd pytanie czy w budżecie max 15 tysięcy da się coś sensownego kupić?
może być tańszy do większego remontu, lub coś już odrdzewionego.

Dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Scooty
Moderator
Moderator
Posty: 8668
Rejestracja: 06 maja 2007 23:47
Lokalizacja: Krzemienica / Lancut

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Scooty » 21 paź 2015 12:38

w sumei to masz poki co malo wymagan :)
za 15k to kupisz garba ktory nie potrzebuje remontu a spelni Twoje oczekiwania.
Powiedzialbym nawet ze moglbys wybrzydzac.
Jak kraj szeroki nie brakuje partaczy, aut pod sprzedaz.
Chcesz to auto przerabiac z oryginalu na cos customowego ?

Kubaaa
NEW
NEW
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2015 12:02

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Kubaaa » 21 paź 2015 14:03

Przerabiać raczej nie koniecznie, może tapicerkę na swoją customową wymienić, jakąś ładną kratkę biało czarną lub beż - coś w tym stylu. Ewentualnie kierownicę na taką drewnianą "starszą"
bo widok plastikowej VW z golfa mnie odstrasza. Wszystko zależy co zastanę w środku. Oryginał mile widziany ;) Na pewno nie będzie to wnętrze z radiem blaupunkt mp3 i biała skórą hehe (no offence jeżeli ktoś tam ma i lubi). Z zewnątrz nie planuje żadnych modyfikacji, felgi najchętniej oryginalne albo zbliżone wiekiem :) Odnośnie mojego pytania załączam foty deski którą chcę i której nie chcę - W jakich rocznikach to występuje? ewentualnie czy da się je wymieniać jakoś (te plastikowe)

fajne: http://images8.fotosik.pl/91/21204b834f8cabd5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
mniej fajne ale też ok: http://image.vwtrendsweb.com/f/features ... terior.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
zupełnie NIE fajne, nie chcę: http://img4.sprzedajemy.pl/540x405_vw-g ... 097754.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Scooty
Moderator
Moderator
Posty: 8668
Rejestracja: 06 maja 2007 23:47
Lokalizacja: Krzemienica / Lancut

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Scooty » 21 paź 2015 14:30

wiesz... sa w tej cenie garby ale pieszczone i nie kazdemu w smak informacje ze zaczniesz przerabiac pod swoje pomysly.
Niby to sprzedaz, ale niektorym zalezy w jakie rece pojdzie.
lata 90 minely...

Pewne zmiany sa latwo odwracalne jak kiera czy kola, ale szkoda tapicerki jakby sie okazala oryginalna / wzor oryginalnej.
Pewnie allegro ogladales i wiesz co mniej wiecej za ile.

metalowa deska jest surowa i stara :)
Ja mam ta z daszkiem i chwale, ale to moj gust i moja ocena.

Awatar użytkownika
Bulikomaniak
EXPERT
EXPERT
Posty: 4747
Rejestracja: 24 maja 2007 01:53
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Bulikomaniak » 21 paź 2015 14:48

W garbach nigdy nie było drewnianych kierownic ;)

Jeśli szukasz całkowicie metalowej deski, to nie ma na to ścisłego rocznika, bo wszystko zależało od wersji i tego na jaki rynek szedł garbus. Jedyne co jest pewne, to to, że meksyki miały właśnie miękką deskę, a panorama ma ten daszek, który Ci się nie podoba.

Za 15 tysięcy da się coś kupić, ale można też łatwo utopić pieniądze.

Najważniejsze jest to, żeby garb miał zdrowe kanały grzewcze, słupki a b itp.
VW 1300 1969r

Kubaaa
NEW
NEW
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2015 12:02

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Kubaaa » 22 paź 2015 07:52

Przerabiać raczej nie, prędzej ratować :) Jeżeli trafi się oryginalny stan to będzie to najlepsza dla mnie opcja.
A przeglądając allegro itp, widzę sporo tak zrobionych (a raczej zdrutowanych) wnętrz że no prostu, trzeba by to delikatnie mówiąc doprowadzić do ludzkiego stanu.
Nic nie bójcie daleki jestem od "Tunningu" ,podświetlania stóp i gleby na maksa. Na razie obserwuję i przeglądam różne aukcje, czytam troche materiałów na ten temat żeby mieć jakąś wiedzę na start.
Bo czuję że ten samochód zostanie ze mną na dlugo dlugo :)

Awatar użytkownika
Scooty
Moderator
Moderator
Posty: 8668
Rejestracja: 06 maja 2007 23:47
Lokalizacja: Krzemienica / Lancut

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Scooty » 22 paź 2015 08:42

zmiany nie sa zle, zalezy od stanu wyjsciowego.
Jak jest oryginal i zadbany to grzech ciezki, wrecz smiertelny :P
Nie kazde auto warto ratowac na oryginal, w sensie finansowym.

Ale nie powinienes miec problemow z kupnem w okolicach 10-15k fajnej opcji.

Jak bulik pisze, znajdziesz cos to podlinkuj, zobaczymy z czym to sie je.

Awatar użytkownika
Bulikomaniak
EXPERT
EXPERT
Posty: 4747
Rejestracja: 24 maja 2007 01:53
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Bulikomaniak » 22 paź 2015 13:19

Co do literatury, to trzeba na nią uważać, bo niekiedy piszą bzdury ;)
VW 1300 1969r

HEGEMON
DRIVER
DRIVER
Posty: 134
Rejestracja: 17 lis 2014 21:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: HEGEMON » 22 paź 2015 19:05

Cos i ja wtrącę do tematu co by nie było że tylko ogłoszenia umieszczam o sprzedaży:D.
Co do zakupu to pasuje oglądnąć samochód najlepiej z dobrym blacharzem i ewentualnie zasięgnąć opinii mechanika. Najkosztowniejsza operacja to kompleksowa blacharka i lakier.
Co do oryginalności to tylko muzeum Wolfsburg. Może kilka kilkanaście egzemplarzy w Polsce. Każdy samochód tak jak i inna rzecz remontowana nie jest już pełnym oryginałem i spada w dół wartość proporcjonalnie do użycia zamienników.
A najważniejsze ze samochód ma sie podobać właścicielowi. Wszak to on wyklada na niego kasę i może sobie go ustroić jak chce. :)

Kubaaa
NEW
NEW
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2015 12:02

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Kubaaa » 22 paź 2015 19:19

Dziękuje za odzew w temacie, podoba mi się to forum już :)
Co do oryginału to nie mam złudzeń że znajdę stan jak z fabryki, bo tak jak pisałem
nie chcę na auto wydać (może inaczej nie nie chcę tylko nie mam :P) 60tyś.
Oryginalny w miarę możliwości, wiadomo że siedzenia, czy kierownica się wycierają, dziurawią itp, obszyte na nowo w deseń reszty wcale mi nie przeszkadzają. Poszukiwania już rozpoczęte, na wiosnę będę podsyłał konkrety do oceny:)

Awatar użytkownika
Bulikomaniak
EXPERT
EXPERT
Posty: 4747
Rejestracja: 24 maja 2007 01:53
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Bulikomaniak » 22 paź 2015 22:07

Wszystko zalezy od roczników, ale w przedziale, który podałeś da się coś kupić ;)

Łukaszu ja bym raczej powiedział z garbusiarzem, a nie z blacharzem :P Myślisz, że nie będę w stanie pomóc koledze w sprawie oryginalności? :P
VW 1300 1969r

HEGEMON
DRIVER
DRIVER
Posty: 134
Rejestracja: 17 lis 2014 21:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: HEGEMON » 22 paź 2015 22:23

Nic nie mowie :P. Wolne myśli. Sam wiesz bulik jak jest z oryginalnością ;).
Wiadomo ze z kimś co czai bazę starych samochodów pasuje garba obadać
Pewne jest to ze kolega raczej poszukuje rurowca a nie McPherson.

Jakby co mógłbym rozważyć sprzedaż swojego garba granatowego którego posiadam 15 lat.
Zakładam nowy Kpl cylinderków i pompę. W najbliższym terminie zaprawki lakiernicze polerka i powłoka kwarcowa :P. Ciśnienia nie ma . Tylko konkretna oferta.
Jakby kolega chcial zobaczyć nie ma problema.
Chyba ze zlomka do remontu albo na rata hehe tez bym skompletował całość

Awatar użytkownika
Bulikomaniak
EXPERT
EXPERT
Posty: 4747
Rejestracja: 24 maja 2007 01:53
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: Bulikomaniak » 22 paź 2015 22:53

A co z 1302? Ma makpersona ale jest w "starym stylu" i wcale nie musi mieć miękkiej deski.
VW 1300 1969r

Awatar użytkownika
wojciech
EXPERT
EXPERT
Posty: 2717
Rejestracja: 22 maja 2010 20:37
Lokalizacja: RNI

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: wojciech » 23 paź 2015 00:17

Spytaj Ryśka Sokoła oni mieli garba na sprzedaż spełniającego Twoje wymagania :) przynajmniej tak mi sie wydaje
F**K NEW CARS - DRIVE OLD SCHOOL (o\ | /o)

Awatar użytkownika
tebel
MASTER
MASTER
Posty: 518
Rejestracja: 05 lut 2011 19:36
Lokalizacja: Jarosław

Re: Planowany zakup Garba

Post autor: tebel » 23 paź 2015 09:47

http://www.garbiarnia.com/forum/viewtopic.php?t=25325" onclick="window.open(this.href);return false;

mam orginalne koła , zawieszenie mozna podniesc do stanu orginalnego.
radio rowniez mozna zmienic i bedziesz mial na kasety lub co wolisz "oldschoolowe"

stan bdb ... i orginalny
Jest:
VW Transporter T2a 1969r
VW Transporter T2b 1976r
VW Transporter T3 1979r

Był:
VW Transporter T2b 1978r "salonka"
VW Transporter T2b 1976r
VW 1600i mexyk 1995r
VW 1200 mexyk 1983r

strona
http://www.volkstom.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

721 228 345

ODPOWIEDZ