Cewka, czy coś innego? Potrzebna pomoc.

Tu opisujemy nasze problemy z kluczami :)

Moderator: Renifer

25bogus
NEW
NEW
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2023 07:45

Cewka, czy coś innego? Potrzebna pomoc.

Post autor: 25bogus » 22 cze 2023 08:05

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy przy garbusie 1200 z 1963. Mam problem z zapłonem. Samochód przez ostatni rok był nie doglądamy, nie używany. Do tej pory palił na dotyk, jest po remoncie. Chciałem go odpalić a tu zonk. Sprawdzam świece brak iskry. Kupiłem nowy palec zapłonowy gdyż stary już nie domagał, dalej nic. Teraz myślę, cewka. Pytanie jak ją sprawdzić. Elektryka jest 12voltowa, gdy kręcę zapłonem z cewki wychodzi niecałe 5 volt. Czy to wina cewki, czy może słaba masa. Może ktoś pamięta jak się sprawdza cewkę.
Drugie pytanie z cewki wychodzą, dochodzą kable na wsuwki. Boczne piny są oznaczone + i -. Do plusa jest podłączony prąd, drugi kabel biegnie chyba jak dobrze pamiętam do regulatora lub do prądnicy. A teraz pytanie do minusa powinien być podłączony aparat zapłonowy czy też tutaj gdzie plus a tam powinien być podany minus z obudowy samochodu.
Będę wdzięczny za pomoc.
Aby uniknąć nie potrzebnych pytań, samochód jest rodziców, do tej pory ja się nim zajmowałem i było wszystko ok, ale wiem bo się przyznali że było pseudo magicy i obawiam się że ktoś mógł tam wsadzić swoje ręce, może kable po przekładali, a teraz nie ma winnych.
Dodam że zapłon ustawiony 1432.

25bogus
NEW
NEW
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2023 07:45

Re: Cewka, czy coś innego? Potrzebna pomoc.

Post autor: 25bogus » 29 cze 2023 16:18

Ktoś odwiedza te strony, może jakaś podpowiedź

ODPOWIEDZ